BFC SEE : Promocija sertifikovanih opština i gradova

CRS-RAST-VTKBiH-3NOV17Catholic Relief Services (CRS) organizovao je u petak u Spoljnotrgovinskoj komori BiH u Sarajevu promociju  opština i gradova koji su u proteklom periodu u okviru projekta RAST dobili BFC sertifikat, kao i relevantnu diskusiju na temu lokalnog razvoja u svjetlu BFC-a.

Ključni dio događaja bila su izlaganja načelnika/gradonačelnika zajednica sertifikovanih opština o pozitivnim praksama, ključnim unapređenjima, te zajednička identifikacija ključnih pitanja i izazova u procesu lokalnog ekonomskog razvoja.

Takođe, promociji su prisustvovali  predstavnici USAID-a i CRS-a, Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta, tehničkih sekretarijata za BFC iz oba entiteta, načelnici i gradonačelnici opština i gradova koji su ranije sertifikovani, kao i gradonačelnici i načelnici opština i gradova koje započinju proces BFC sertifikacije.