Danas počela obuka “Efikasnije mjere industrijskih politika u skladu sa Poglavljem 20 EU regulative”

IMG-f0ff3442b3cbaccc25186b24fb86ef7c-VU okviru projekta “Efikasnije mjere industrijskih politika u skladu sa Poglavljem 20 EU regulative”, u organizaciji GIZ ORF (spoljna trgovina), u Skopju je danas počela obuka za predstavnike resornih ministarstava i privrednih komora zemalja Zapadnog Balkana.

U obuci, koja će trajati do 17. aprila 2019. godine, i koja okuplja predstanike nadležnih organa i organizacija iz Srbije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Kosova, Albanije i BiH, učestvuju predstavnici Ministarstva za privredu i preduzetništvo Republike Srpske i Privredne komore Republike Srpske.

Cilj obuke je priprema nacionalnih timova za primjenu alata koji su namijenjeni praćenju kvaliteta industrijskih politika, a metodologija koja podrazumijeva efikasan monitoring i evaluaciju industrijskih politika razvijena je u saradnji GDC (German Development Cooperation) i UNIDO.