Đokić: Dogovorena saradnja privrednih komora

ĐokicMinistar industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić rekao je Srni da je na današnjem sastanku sa predstavnicima Privredne komore Bjelorusije u Minsku dogovorio razmjenu više informacija o privrednim strukturama i potencijalima dvije zemlje kako bi uskoro bio potpisan okvirni memorandum o saradnji u privrednoj sferi.
„Procijenili smo da ima interesa i područja u kojima možemo veoma intenzivno sarađivati. To je oblast zajedničkog nastupa na sajmovima, predstavljanje privrednih potencijala Srpske i Bjelorusije, neposredno povezivanje privrednih asocijacija, odnosno naših privrednika i preduzeća, posebno u sektoru malih i srednjih preduzeća“, precizirao je Đokić nakon sastanka sa predsjednikom Privredne komore Bjelorusije Vjačeslavom Brilom i šefom Odsjeka za međunarodnu saradnju Aleksandrom Halavarovim.

Prema njegovim riječima, tokom sastanka je dogovoreno da u narednom periodu sva aktivnost bude intenzivirana kroz međusobne kontakte u Bjelorusiji i Srpskoj.

On je naglasio da su predstavnici Privredne komore Bjelorusije izrazili spremnost na saradnju između dvije komore.

Izvor: SRNA