Industrijska proizvodnja Srpske interesantna privrednicima Libije

Predsjednik i direktor Privredne komore Republike Srpske, Borko Đurić i Dragica Ristić, i predstavnici privrednih društava iz elektro i metalskog sektora: Novi Jelšingrad a.d. Banja Luka, EKP Elker a.d. Ljubija, Mikroelektronika a.d. Banja Luka i Kosmos a.d. Banja Luka, održali su danas u prostorijama Komore u Banjoj Luci, sastanak sa predsjednikom Upravnog odbora Ekonomskog i društvenog fonda Libije, Tarikom Al Sanusijem.

Na sastanku su predstavljene mogućnosti za saradnju između domaćih i libijskih kompanija, a Al Sanusi je kazao da postoji interes kompanija iz Libije za ulaganje u BiH, posebno u oblastima industrijske proizvodnje, protetike i zdravstva, proizvodnje elektroopreme i dijelova.

U vlasništvu Ekonomskog i društvenog fonda Libije nalazi se 160 kompanija (u Libiji i inostranstvu), a partnerstvo već imaju sa „Bosnalijekom“.