Kompanije iz BiH na Poslovnom forumu u Cirihu

Unapređenje ekonomske saradnje i promocija izvoza BiH na tržištu Švajcarske, cilj je Poslovnog foruma koji se danas održava u Cirihu.

Na Forumu učestvuje 20 kompanija iz BiH, koje nude usluge projektovanja, građenja i opremanja stambenih, ugostiteljskih i poslovnih objekata, kao i drugih proizvoda za građenje i opremanje.

Osim tržišta Švajcarske, Forum je prilika da domaće kompanije ostvare saradnju i sa kompanijama iz Njemačke i Austrije.

Poslovni forum u Cirihu organiziralo je Udruženje I-platform – Dijaspora za razvoj Bosne i Hercegovine iz Berna, u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske,  i Spoljnotrgovinskom komorom Bosne i Hercegovine, uz podršku Ambasade BiH u Švajcarskoj i UNDP.