Prilike za partnerstvo

Eissmann Automotive Deutschland GmbH traži dobavljače alata

By | Metalurgija i obrada metala, Prilike za partnerstvo | No Comments

Renomirana njemačka kompanija Eissmann Automotive Deutschland GmbH koja u BiH traži dobavljače alata i/ili mašinogradnju. Kompanija Eissmann Automotive je specijalizovana za izradu elemenata enterijera u vozilima.

Kompanije iz BiH svoj interes za saradnju ostvaruju popunjavanjem upitnika iz priloga na njemačkom ili engleskom jeziku, a koji je potrebno dostaviti najkasnije do 31.05.2018. g. na e-mail sanjin.purgic@ahk.ba

Zahtjevi prema dobavljacima

Upitnik za dobavljace

FRITAB iz Osby-a, Švedska – šivanje I punjenje jastuka

By | Prilike za partnerstvo | No Comments

Iz Ministarstva inostranih poslova BiH smo obaviješteni da je gospođa Brigitte Rube, suvlasnica kompanije FRITAB iz Osby-a, Švedska, prilikom razgovora sa Ambasadorom BiH u Švedskoj iskazala interes za saradnju sa kompanijama iz BiH koje se bave šivanjem i punjenjem jastuka.

U koliko ste ste zainteresovani za uspostavljanje saradnje,ovo su kontakti:

info@fritab.se

www.fritab.se.

Garcia 1880 – proizvodnja pomagala za olakšavanje kretanja

By | Prilike za partnerstvo | No Comments

Iz Ministarstva inostranih poslova BiH smo dobili informaciju da je španska kompanija Garcia 1880 koja se bavi proizvodnjom pomagala za olakšavanje kretanja, zainteresovana za uvoz štapova za hodanje iz BiH. Navedena kompanija želi uspostaviti kontakt sa bh. Proizvođačima koji bi bili u mogućnosti da im proizvode potrebne štapove, s obzirom da španska kompanija planira uvoz od 15000 do 20000 komada na godišnjem nivou.  Također, ova kompanija je zainteresovana za uspostavljanje saradnje sa bh kompanijama koje se bave uvozom štapova pomagala za olakšavanje kretanja starijim licima.

Kontakti španske kompanije su:

Garcia 1880

Carretera Castellnovo, Kmo

Apdo. Correos 38

12 400 Segorbe (Castellon)

Espana

Kontakt osoba: Manuel Garcia

www.ayudasmovilidad.com

info@garcia.1880.com ili info@garcia1880.com

Faks: +34 964 710 612

Mini Štampa SZR

By | Prilike za partnerstvo | No Comments

Mini Štampa SZR nudi štampu samolepljivih etiketa u rolni, u pitanju je porodična firma osnovana u novembru 1987 god. i koja 30 godina radi isključivo samolepljive nalepnice na mašinama Gallus (vodeći svetski proizvođač).

U svojoj proizvodnji posjeduju se 5 štamparskih mašina (flexo i letterpress štampa) sa 8. boja i zlatotiskom koje ispunjavaju sve zahteve tržišta u našoj oblasti.

Ciljna grupa im je prehrambena i hemijska industrija, naši klijenti su između ostalih Carnex doo, Neoplanta AD, Topola IM, Brixol Vršac…

Slika 1

Njemačka firma traži dobavljače iz metalnog sektora

By | Metalurgija i obrada metala, Prilike za partnerstvo | No Comments

Predstavništvo njemačke privrede u BiH nam je proslijedilo informaciju o njemačkoj kompaniji iz metaloprerađivačke industrije koja u BiH traži dobavljače za male, srednje i velike serije.

Njemačka firma je specijalizovana u sljedećim oblastima: tehnike habanja, mehanička obrada, postupci zavarivanja, čelične konstrukcije, gradnja postrojenja.

Zainteresove firme trebaju dostaviti ispunjen prijavni obrazac iz priloga na e-mail sanjin.purgic@ahk.ba i gordanas@komorars.ba najkasnije do srijede, 24.01.2018. godine.

Više informacija o saradnji sa njemačkom firmom je moguće dobiti na upit

Prijavni obrazac

Poziv za izražavanje interesa Ministarstva energije i minerala Hašemitske Kraljevine Jordan

By | Prilike za partnerstvo | No Comments

Ministarstvo energije i minerala (MEMR) Hašemitkse Kraljevine Jordan  poziva kvalifikovane kompanije za naftu i gas za istraživanje potencijala nafte i gasa u šest otvorenih blokova za istraživanje u Hašemitskoj Kraljevini Jordan (Sirhan, Azraq, West Safawi, Northern Highlands, Jafr i Dead Sea).

Zadnji datum za podnošenje prijava  je 31.12.2017. godine.

Kontakt osobe u Privrednoj komori Republike Srpske su Gordana Višekruna i Jelena Rodić (051 222 986, gordanas@komorars.bajelenat@komorars.ba )

Potražnja poslovnih partnera za Češku

By | Prilike za partnerstvo | No Comments

U prilogu je dopis firme koja nam se obratila za pomoć u potrazi odgovarajućih poslovnih partnera koji bi ih predstavljali prodajom i servisomu BiH .

U prilogu je prezentacija proizvoda koje imaju u svom programu, i što je najbitnije prezentacija je na engleskom jeziku.

U nekoliko teza su naveli željeni profil kompanije s kojom bi saradjivali, ali to svakako nije u potpunosti isključivo.

Očekivani profil partnerske kompanije:

–        Prodajna organizacija na teritoriji cijele države

–        Iskustvo na tržištu BiH u obasti prečiščivaća otpadnih voda

–        Može biti kompanija koja radi distribuciju POV od drugog proizvodjača. Ne bi trebala imati vlastitu proizvodnju za ovu oblast.

–        Tehnička svijest u oblasti prečišćavanja

–        Ekonomski povjerljive firme. Trebali bi biti u mogućnosti osigurati zahtjeve na osnovu ekonomskih rezultata, eventualno mogućnost plaćanja faktura unaprijed.

–        Mogućnost servisnog pokrivanja teritorije cijele države BiH

Ono što nude:

–        potpunu saradnju i podršku partnera – edukacije, ugovor o saradnji

–        reference na teritoriji BiH sa već ugradjenim POV

–        mogućnost servisa već ugradjenih POV

–        reklamnu/marketinšku podršku, učešće ACO Marine na stručnim sajmovima i kongresima

Realizovani projekti za posljednje dvije godine (očigledno kroz matičnu kompaniju, ne znamo detalje)

–       Gas Station Olovo

–       Gas station INA Zenica