Privredna komora Republike Srpske u saradnji sa Spoljnotrgovinskom komorom Bosne i Hercegovine, Ambasadom Bosne i Hercegovine u Tokiju i JETRO-om (Japan External Trade Organisation) organizuje Poslovni forum sa bilateralnim sastancima domaćih i japanskih privrednika, koji će se održati 31.05.2018. godine u Tokiju, Japan. Na Poslovnom forumu predviđeno je i prisustvo ministra spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine gospodina Mirka Šarovića.

Cilj održavanja Poslovnog Foruma je unapređenje ekonomskih odnosa i u tom smislu predstavljanje investicionih i poslovnih prilika u BiH i direktno povezivanje privrednika dvije zemlje.

Preliminarnim programom događaja predviđeno je obraćanje resornih ministara, prezentacije o poslovnom okruženju u BiH, kao i da japanska kompanija predstavi svoj projekat u Ugljeviku, u dijelu koji često nazivamo „uspješna priča“. Nakon plenarnog dijela uslijedio bi ručak sa bilateralnim sastancima.

Svoju spremnost u pružanju podrške održavanju Foruma izrazila je i KEIDANREN – najveća japanska poslovna organizacija koja okuplja 109 industrijskih asocijacija iz cijelog Japana, 1350 kompanija (uglavnom velikih korporacija) i 47 regionalnih ekonomskih organizacija, na način da distribuiraju pozivnice dijelu poslovne zajednice (Komitetu za Europu), koja vodi brigu o 150 kompanija.

Ukoliko ste zainteresovani da budete dio ove delegacije, potrebno je dostaviti popunjenu prijavu na adresu gordanas@komorars.ba i jelenat@komorars.ba ili faksom na broj 051 215 565. Rok za prijavu je 09.04.2018. godine.

Sve troškove putovanja (avioprevoz, smještaj i drugo) snose učesnici.

POZIV PREDUZEĆIMA

Gordana Višekruna