Održan Naučno-stručni skup „TEHNOLOŠKE INOVACIJE – GENERATOR PRIVREDNOG RAZVOJA“

By 12. новембра 2018. EEN No Comments

inovacije2Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa Savezom inovatora Republike Srpske i Republičkom agencijom za razvoj malih i srednjih preduzeća, organizovala je 6. Naučno-stručni skup pod nazivom „TEHNOLOŠKE INOVACIJE – GENERATOR PRIVREDNOG RAZVOJA“, koji je održan 12. novembra 2018. godine u velikoj sali Privredne komore RS u Banjoj Luci. Skup je organizovan u okviru Evropske mreže preduzetništva EEN.

Cilj naučno–stručnog skupa je bio da okupi eksperte i druge kompetentne ličnostii iz institucija, privrede i organizacija, radi razmjene informacija, iskustava i stavova u primjeni inovacija, da se razmjene iskustva iz razvoja nacionalnih inovacionih sistema susjednih zemalja i drugih zemalja, te sagledaju mogućnosti primjene pozitivnih rješenja u Republici Srpskoj i BiH, i iste predložiti nadležnim institucijama.