Održan seminar „Izmjene standarda zaštite životne sredine ISO 14001:2015“

DSCN7047Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa TMS Akademijom iz Beograda, organizovala je danas, u prostorijama Komore, seminar „Izmjene standarda zaštite životne sredine ISO 14001:2015“.

Seminar je imao za cilj blagovremeno informisanje i razumijevanje novih zahtjeva standrada za zaštitu životne sredine. Polaznici su upoznati sa zahtjevima standarda ISO 14001:2015 i primjerima iz prakse.

Standard omogućava organizacijama da upravljaju procesima, identifikuju aspekte koji utiču na životnu sredinu u okviru realizacije proizvoda i usluga, uspostavljaju ciljeve i planiraju programe za njihovu realizaciju, prate, mjere i analiziraju indikatore performansi i preduzimaju mjere za stalno poboljšavanje.

Prije početka seminara, predstavnici Privredne komore Republike Srpske, članice konzorcijuma Evropske mreže preduzetništva Republike Srpske, predstavili su Evropsku mrežu preduzetništva, instrumente i mogućnosti koje pruža domaćim privrednim društvima.