Održan seminar „Proizvodni dizajn u drvnoj industriji“

20170727 (1)Privredna komora Republike Srpske je u saradnji sa GIZ – Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH organizovala je dvodnevni seminar za preduzeća iz oblasti drvoprerađivačke industrije pod nazivom „Proizvodni dizajn u drvnoj industriji“. Seminar je održan u prostorijama Privredne komore Republike Srpske u Banjoj Luci, u četvrtak i petak, 27. i 28.07.2017. godine.

Učesnici obuke su upoznati sa značajem razvoja proizvoda i dizajna prilikom izvoza i prodaje proizvoda na inostranim tržištima na primjeru poslovnog modela i brenda Gazzda. Predavač na seminaru je bio prof. Salih Teskeredžić, šef katedre za produkt dizajn na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu i vodeći dizajner za model Gazzda. Kroz primjere iz prakse, na seminaru su predstavljeni elementi proizvodnog dizajna i njihova upotreba u razvoju namještaja.