Održan seminar: Žene u biznisu – Kako iskoristiti dostupna sredstva međunarodnih programa i kreditnih linija za razvoj poslovanja

“Žene u biznisu” – „Kako iskoristiti dostupna sredstva međunarodnih programa i kreditnih linija za razvoj poslovanja“, naziv je seminara koji su danas u Istočnom Sarajevu organizovali UniCredit banka Banja Luka, Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), Privredna komora Republike Srpske i Područna privredna komora Istočno Sarajevo.

Seminar je imao za cilj da uputi učesnike kako da razviju vlastiti biznis korištenjem dostupnih sredstava iz kreditnih i garantnih linija međunarodnih institucija, te sredstava iz međunarodnih fondova i programa. To podrazumijeva sagledavanja procesa priprema i sistemske strukture pribavljanja novca, kao i efikasnog komuniciranja sa bankama preko kojih su obično sredstva plasirana.