Održana prva sjednica Komisije za detašmane PKRS

By 1. септембра 2015. Nekategorizovano No Comments

Prva sjednica KomiDetasmani Komisijasije za raspodjelu detašmana Privredne komore Republike Srpske, održana je danas u Banjoj Luci.
Na dnevnom redu Prve sjednice Komisije bilo je otvaranje 38 pristiglih prijava i utvrđivanje sadržaja prijava i dostavljene dokumentacije u skladu sa uslovima definisanim u Javnom konkursu za dodjelu detašmana za izvođenje radova u Saveznoj republici Njemačkoj u detašmanskoj 2015/2016. godini. Od ukupnog broja prispjelih prijava, jedna je neblagovremeno prispjela, odnosno poslata je nakon isteka roka koji je bio definisan u Javnom konkursu. Takođe, od ukupnog broja prispjelih prijava, 25 ih je stiglo od privrednih društava koja već koriste detašmane u ovoj detašmanskoj godini.
Sjednici Komisije prisustvovali su i predstavnici privrednih društava, učesnika na Javnom konkursu za dodjelu detašmana za izvođenje radova u Saveznoj republici Njemačkoj u detašmanskoj 2015/2016. godini.