Održana XIII Sjednica Mreže za povoljno poslovno okruženje RS

Aktivnosti i rezultati BFC SEE sertifikacije u Republici Srpskoj u prethodnom periodu, kao i planovi za naredni period, bile su teme XIII Sjednice Mreže za povoljno poslovno okruženje RS, koja je održana u petak u Privrednoj komori Republike Srpske.

Takođe, na sjednici su razmatrane mogućnosti unapređenja rada Mreže.

Osim predstavnika Privredne komore Srpske, tehničkog sekretarijata za provođenje BFC SEE programa sertifikacije, sjednici su prisustvovali i predstavnici Ministarstva privrede i preduzetništva RS i Ministarstva uprave i lokalne samouprave RS.

Mreža za povoljno poslovno okruženje RS uspostavljena je 2013.godine, na osnovu potpisanog sporazuma izmešu Ministarstva uprave i lokalne samouprave RS, Ministarstva za ekonomske odnose i regionalnu saradnju RS, Saveza opština i gradova RS, Agencije Eda i Privredne komore RS, s ciljem unapređenja uslova poslovanja i povećanja investiranja.