Odžana sjednica Izvršnog odbora Udruženja tekstila, kože i obuće

U Privrednoj komori RS odžana je sjednica Izvršnog odbora Udruženja tekstila, kože i obuće na kojoj su razmatrani prijedlozi za Program ekonomskih reformi Republike Srpske za period 2018-2020.

Članovi Izvršnog odbora su ponovo naglasili najznačajnije probleme u ovom sektoru, a odnose se na problem nedostatka kvalifikovane radne snage koji je sve izraženiji, te izmjene Zakona o dječijoj zaštiti na kojem se insistira već duži niz godina sa ciljem sistemskog rješavanja pitanja porodiljsko bolovanja, odnosno obezbjeđenja da se poslodavcima refundacija porodiljskog bolovanja vrši u bruto iznosu.Saška

U okviru sjednice održana je i radionica na kojoj je predstavljena Evropska  mreža preduzetništva, kao najveća mreža za poslovnu podršku koja nudi različite oblike pomoći malim i srednjim preduzećima u cilju povećanja konkurentnosti i  internacionalizacije SME. Djelovanjem Evropske mreže preduzetništva mala i srednja preduzeća su u poziciji da  dobiju informacije o uslovima za ulazak na različita tržišta, programima i projektima EU, novim tehnologijama i dr.

Koristeći baze podataka mogućnosti za saradnju, mala i srednja preduzeća su u prilici su da pronađu poslovne parntere širom svijeta, kao i da koriste brojna događanja koji su zasnovani na konceptu direknog povezivanja kompanija putem kratkih sastanaka B2B. Najavljen je i novi projekat SIPPO, namjenjen preduzećima iz tekstilne industrije, koji će pružiti podršku parnterima u cilju unapređenja izvoza i internacionalizacije preduzeća iz ovog sektora kroz različite aktivnosti.