Otvoren „Jahorina ekonomski forum“: Predstavnici Komore učesnici panela

JEFPredsjednik i direktor Privredne komore Republike Srpske, Borko Đurić i Pero Ćorić, prisustvuju „Jahorina ekonomskom forumu“, koji je, pod nazivom „Ekonomija novog doba – inovacije, digitalizacija i komunikacione tehnologije kao baza ekonomskog razvoja“, otvoren danas na olimpijskoj planini.

Drugog dana Foruma, na završnom panelu – premijer sa privrednicima, kojim će moderirati predsjednik Područne privredne komore Banja Luka, Goran Račić, učestvovaće predsjednik Privredne komore Srpske, Borko Đurić, zajedno sa predsjednikom Vlade RS, Radovanom Viškovićem. Na ovom panelu, takođe, učestvovaće i direktor kompanije Drvopordex iz Banja Luke, Darko Partalo, direktor bijeljinskog Spektar drinka, Đorđe Slavinjak, direktor privrednog društva RS – Silicon iz Mrkonjić Grada, Jelena Kuridža, kao i direktor ekonomskih istraživanja Addiko banke iz Hrvatske, Hrvoje Stojić.

Istog dana biće održan i panel „Dualno obrazovanje – koncept za ubrzanje ekonomskog razvoja“, u kojem će učestvovati sekretar Udruženja tekstila, kože i obuće Privredne komore Republike Srpske, Aleksandra Mihajlović Bijelić.

Cilj foruma je da ukaže na značaj okretanja digitalnoj ekonomiji i razvoju informaciono-komunikacionih tehnologija, odnosno četvrtoj industrijskoj revoluciji.

Forumu, koji četvrti put organizuje Udruženje ekonomista Republike Srpske SWOT, u saradnji sa Savezom ekonomista Srbije i pod zajedničkim pokroviteljstvom predsjednika Republike Srpske Željke Cvijanović i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom, zmeđu ostalih, prisustvuju i predsjednik Vlade Srbije, Ana Brnabić, premijer Srpske Radovan Višković, predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara, mnogi ministri i drugi zvaničnici, predstavnici institucija, poslovne i akademske zajednice i brojnih renomiranih domaćih i stranih kompanija.