Poziv na radionicu „Prevencija i zaštita od poplava u malim i srednjim preduzećima u BiH“

Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa GIZ, a u okviru EU ProLocal programa, organizuje radionicu na temu “Prevencija i zaštita od poplava u malim i srednjim preduzećima u BiH“.

Radionica će se održati 20. septembra 2018. godine sa početkom u 10 časova u velikoj sali Privredne komore Republike Srpske.

U okviru ove radionice prezentovati će se aktivnosti podrške EU ProLocal-a malim i srednjim preduzećima u BiH da izrade akcione planova za prevenciju i zaštitu od poplava; metodologija izrade ovih akcionih planova, kao i način prijave za ostvarivanje ove podrške.
Program za lokalnu samoupravu i ekonomski razvoj – EU ProLocal podržava pozitivan trend ekonomskog oporavka u Bosni i Hercegovini od posljedica poplava iz 2014 godine. Program finansira Evropska unija sa 9 miliona eura i Vlada Njemačke sa 4 miliona eura, a sprovodi GIZ.
U okviru EU ProLocala implementiraju se aktivnosti za jačanje konkurentnosti malih i srednjih preduzeća iz 4 najdinamičnija ekonomska sektora u BiH. Uzimajući u obzir da je za održanje ostvarenog napretka od ključne važnosti preduzimanje adekvatnih mjera prevencije i zaštite od poplava, u narednom periodu, EU ProLocal će pružati podršku preduzećima za izradu akcionih planova za prevenciju i zaštitu od poplava.
Pojedinačna preduzeća će (do 150) na osnovu analize stanja u preduzeću definisati akcione planove koji će uključivati mjere prevencije te procedure koje se trebaju provesti tokom i nakon poplava.

Ukoliko ste zainteresovani za učešće u ovoj radionici, molimo da prisustvo potvrdite do utorka 18.09.2018. godine na telefon 051/222-990 ili e-mail: nikolinad@komorars.ba .

Poziv