Poziv za učešće na Samitu energetike “SET Trebinje 2020”: „Energetska budućnost Zapadnog Balkana“

MH Elektroprivreda Republike Srpske, grad Trebinje i SET d.o.o. Trebinje pod sloganom „Energetska budućnost Zapadnog Balkana“ organizuju Samit energetike „SET – TREBINJE 2020“.

Samit energetike organizuje se pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srpske, Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine, 05. i 06. marta 2020. godine u Kulturnom centru u Trebinju, Trg palih boraca 1.

Ključna tema ovogodišnjeg Samita je politika dugoročnih strukturalnih promjena u energetskim sistemima. Važnu tematsku cjelinu sačinjavaju problematika reforme institucionalnog okvira u energetskom sektoru, provođenje kratkoročnih sektorskih mjera u cilju pokretanja privrednog razvoja te pokretanje srednjeročnih i dugoročnih mjera po pojedinim energetskim podsektorima. Uz promociju naprednih energetskih mreža i digitalnog društva, posebna je usmjerenost na posvećenosti  energetskom „Fair play“ u najširem smislu, upravo iz razloga jer energetska tranzicija značajno povećava broj aktivnih učesnika u trgovanju energijom.

Poziv preuzmite u prilogu.

Napomena: Za sve članice Privredne komore Republike Srpske, koje se prijave preko Komore, obezbijeđen je popust od 30%.

POZIV SET 2020 – YU