Preferencijalni tretman domaćeg proizvoda ili usluge iz BiH

Upravni odbor Privredne komore Republike Srpske, na svojoj sjednici održanoj 27. septembra 2017. godine, usvojio je Uputstvo o uslovima, načinu i postupku izdavanja potvrde o domaćem porijeklu robe, usluga i radova u postupcima javnih nabavki, kao i prateće obrasce.

Uputstvo i obrasci dostupni su na ovom linku:  http://komorars.ba/poslovno-okruzenje/normativni-okvir/privredno-sistemske-oblasti/javne-nabavke/

Navedeno Uputstvo sadrži i odredbe o ovlaštenju područnih privrednih komora za izdavanje potvrde, pa skrećem posebnu pažnju kolegama u područnim komorama da se upoznaju sa sadržajem Uputstva. Pročitajte ih i popunite Obrasce!

Uputstvo stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja na Oglasnoj tabli Komore i internet stranici Komore, odnosno 10.10.2017. godine, kada će kolega Vladimir Blagojević objaviti tu informaciju na web site Komore u dijelu „Novosti iz Komore“!

Molim Vas da popunite i ovjerite neophodne obrasce te da ih skenirate pa pošaljete do sekretara. Prilikom preuzimanja potvrde dostaviti originalne obrasce!