Prezentovan projekat: Unapređenje obrazovnog sistema u sektoru mašinske industrije za zanimanje alatničar

developppPrezentacija projekta DeveloPPP – Unapređenje obrazovnog sistema u sektoru mašinske industrije za zanimanje alatničar na području regije Banjaluka, oldržana je danas u Privrednoj komori Republike Srpske.

Projekat DeveloPPP uspostavljen je i finansiran od strane Saveznog ministarstva za privredu saradnju i razvoj Republike Njemačke.

Projekat  realizuju  privredno društvo „Kolektor CCL“ d.o.o Laktaši i GiZ – Njemačko društvo za međunarodnu saradnju.

Cilj projekta je unapređenje srednjeg stručnog obrazovanja u oblasti mašinske industrije za zanimanje alatničar. Projektom je predviđenja izrada standarda zanimanja, nastavnog plana i programa za zanimanje alatničar, realizacija obrazovanja odraslih u ovoj oblasti kao i obuka mentora u privrednim društvima, nastavnog kadra i promocija zanimanja.

Ostali partneri u projektu su Ministarstvo prosvjete i kulture RS, Republički pedagoški zavod, Zavod za obrazovanje odraslih RS, Zavod za zapošljavanje RS, Prijedorska razvojna agencija –Preda, JU Mašinska škola u Prijedoru i Privredna komora RS.

Ukupan budžet projekta iznosi 450.000 Eura, a projekta traje 36 mjeseci.

Privredna komora RS je pružila stručnu podršku prilikom pripreme prijedloga projejkta.