Promocija domaćih proizvoda u Trebinju

Promocija u TrebinjuPrivredna komora Republike Srpske i Područna privredna komora Trebinje, u saradnji sa gradom Trebinje, organizovali su 22. avgusta promociju domaćih proizvoda u okviru projekta „Naše je bolje“.

Na 18 štandova, postavljenih u Ul. Jovana Dučića u blizini ljetne bašte hotela Platani, proizvođači iz Republike Srpske predstavili su prehrambene, kozmetičke, ali i tekstilne proizvode.

Cilj ove manifestacije bio je da se još jednom domaćim potrošačima predstavi dio onog šta se proizvodi u Srpskoj, te ukaže na značaj kupovine domaćih proizvoda. Ponovoljeno je da kupovinom proizvoda iz Srpske jačamo domaću privredu, izdvajamo više novca za školstvo, zdravstvo, sport, kulturu, zadržavamo postojeća i otvaramo nova radna mjesta, ali i smanjujemo spoljnotrgovinski deficit.

Direktor Područne privredne komore Trebinje, Veselin Savić, rekao je da će se ovakve promocije održavati i u ostalim gradovima Republike Srpske da bi se građanima ukazalo da je davanje prednosti domaćem proizvodu, osim za zdravlje, bitno i za jačanje ekonomije.
– Želimo da upoznamo građane o tome šta naši proizvođači nude i čime sve raspolažemo da bi počeli više da razmišljaju o kupovini upravo tih proizvoda, a ne da prednost daju proizvodima koji se uvoze. Domaćoj proizvodnji mora se pružiti šansa da se razvija – rekao je Savić.

Veliki broj radoznalih građana Trebinja, ali i turista zastajao je kod primamljivih štandova naših proizvođača. Dok su jedni uživali u čarima domaćeg voća i povrća, meda i proizvoda od smokve, sira, pršuta, alkoholnih i bezalkoholnih pića, drugi su sa oduševljenjem razgledali modne detalje, proizvode tekstilne industrije i kozmetike napravljene na biljnoj bazi.