Poziv na seminar „Digitalizacija procesa pripreme i proizvodnje – priprema za Industrijsku revoluciju 4.0”, 30.11.2017.

Privredna komora Republike Srpske organizuje seminar na temu „Digitalizacija procesa pripreme i proizvodnje – priprema za Industrijsku revoluciju 4.0“, koji se održava 30.11.2017. godine sa početkom u 11:00 časova u prostorijama Privredne komore RS.

Razvoj novih proizvodnih i ITC tehnologija, robotizacije, primjene umjetne inteligencije i novih materijala omogućio je razvoj privrede i društva, drugačiji od svega što je čovječanstvo do sada doživjelo. Pored neophodnih promjena u sistemu obrazovanja, privredna društva se moraju prilagoditi novim zahtjevima digitalizovanog tržišta, kao što su kratki rokovi uz zadovoljavajući kvalitet i praćenje sljedivosti, te izvršiti digitalizaciju procesa pripreme proizvodnje u cilju smanjenja administrativnih i proizvodnih troškova.

Na seminaru će biti prikazani osnovni razvojni procesi za digitalizaciju društva i privrede: u ITC tehnologiji (Cloud computing, Mobile, Big Data, Dron) i proizvodnim tehnologijama (robotizacija i automatizacija, aditivna proizvodnja, digitalizacija procesa pripreme i proizvodnje, novi materijali, pametni proizvodni elementi, umjetna inteligencija), te primjeri dobre prakse u preduzećima u Hrvatskoj, Austriji i Bosni i Hercegovini.

Seminar je namjenjen menadžerima, direktorima proizvodnje, rukovodiocima i zaposlenima u odjeljenjima tehničke pripreme i proizvodnje, kao i rukovodiocima sistema kvaliteta i IT menadžerima.

Predavač na seminaru je prof. dr. sc. Niko Majdandžić, član Hrvatske Akademije tehničkih znanosti sa dugogodišnjim isustvom u pripremi i organizaciji proizvodnje.

Seminar je besplatan. Ukoliko ste zainteresovani za ovaj seminar, molimo Vas da prisustvo potvrdite do utorka 28.11.2017. godine.

Kontakt osoba u Privrednoj komori RS je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon: 051/222-990, e-mail: nikolinad@komorars.ba .

Poziv