U okviru komorskog sistema Republike Srpske Udruženje društava za upravljanje investicionim fondovima osnovni je oblik organizovanja i rada članica Privredne komore Republike Srpske u oblasti finasijskog posredovanja.
Udruženje društava za upravljanje investicionim fondovima osnovano je sa ciljem promocije i zaštite interesa fondovske industrije te razvoja i unaprijeđenja finansijskog tržišta Republike Srpske u cjelini.
Konstitutivna sjednica Skupštine Udruženja, na kojoj su izabrani predsjednik i potpredsjednik Skupštine, konstituisan Izvršni odbor Udruženja i usvojen Poslovnik o radu Skupštine i Pravilnik o organizaciji i radu Udruženja, održana je 09.06.2009.

Članice Udruženja su sva društva za upravljanje investicionim fondovima.

Aktuelnosti i najave