7. Naučno-stručni skup sa međunarodnim učešćem “Tehnološke inovacije – Generator prirvednog razvoja”

Savez inovatora Republike Srpske, Privredna komora Republike Srpske,  i Razvojna agencija Republike Srpske, organizuju 7. Međunarodni naučno-stručni skup: „TEHNOLOŠKE INOVACIJE – GENERATOR PRIVREDNOG RAZVOJA koji će se održati 12. novembra 2020. godine u Privrednoj komori RS  Banja Luka sa početkom u 10.00 časova.Pokrovitelj naučno-stručnog skupa je  Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske. Cilj naučno–stručnog skupa  je da okupi eksperte i druge kompetentne ličnosti iz institucija, privrede i organizacija,  radi razmjene informacija, iskustava i stavova u primjeni inovacija, da se razmjene iskustva iz razvoja nacionalnih inovacionih sistema susjednih zemalja i dr.zemalja, te konačno sagledati mogućnosti primjene pozitivnih rješenja u Republici Srpskoj i BiH, a iste predložiti nadležnim institucijama.Prezentovani radovi biće objavljeni u Zborniku radova i Biltenu radova, a učesnicima će se dodjeliti certifikati.Tematske oblasti su:

1. Inovacije u proizvodnji
  2. Inovacije u uslugama
  3. Inovacije u informativnim tehnologijama
  4. Tehnološke inovacije i ekologija
  5. Inovacije u marketingu i dizajnu
  6. Obrazovanje i tehnološke inovacije.
  7. Ekonomski efekti inovacija
  8. Infrastruktura za podršku inovatorstva
  9. Zaštita intelektualne svojine.

Prijave o učešću i apstrakt rada dostavljaju se do 31.10. 2020. godine.

Dodatne informacije se mogu dobiti na :  www. savez inovatorars.org, sinrs@blic.net   ili na tel./fax. + 387 51 461 200 .

Osoba za kontakt je Ljubiša Pašić – sekretar Saveza inovatora RS (+ 387 65 483 960).

Uputstvo
PrijavaPredsjednik Naučnog odbora