Budimpešta: Predstavnici Komore i domaćih kompanija na sajmu brendova u Kini

17.06.2022.

Predstavnici Privedne komore Republike Srpske i domaćih kompanija učestvovali su na Sajmu brendova u Kini “Sandong 2022” (Centralna i Istocna Evropa), koji je prethodna tri dana održan u Budimpešti.

Domaćin ovog hidbridnog sajma je CECZ – Centralnoevropska trgovinska i logistička zona saradnje, a ovo je drugi sajam kineske robe u Centralnoj i Istočnoj Evropi ovakovog tipa.

Predstavnici Komore i kompanija iz Republike Srpske i BiH imali su zakazane sastanke sa kineskim kompanijama i predstavnicima komora iz Centralne i Istočne Evrope.
Organizatori sajma su Biro za razvoj trgovine Ministarstva trgovine NR Kine i Odjeljene za trgovinu provincije Sandong.

Cilj ovog događaja je prevazići izazove epidemije, dodatno poboljšati privlačnost tržišta Shandong za zemlje Centralne i Istočne Evrope, te podsticati ekonomsku i trgovinsku saradnju između Kine i ovih zemalja.