Delegacija Komore na konsultacijama sa mandatarom za sastav nove vlade Srpske Radovanom Viškovićem

29.11.2022.

Predsjednik Pero Ćorić, predvodio je danas delegaciju Privredne komore Republike Srpske na konsultacijama sa mandatarom za sastav nove vlade Republike Srpske Radovanom Viškovićem.

Na sastanku je ocijenjeno da je dosadašnja saradnja Vlade Republike Srpske i Privredne komore bila dobra i konstruktivna, što je doprinijelo očuvanju ekonomske stabilnosti Republike Srpske u vremenu punom izazova na globalnom planu.

Premijer Višković istakao je da je u protekle četiri godine, uprkos mnogobrojnim izazovima, došlo da povećanja BDP-a, spoljnotrgovinske razmjene Republike Srpske, plata i penzija, te da i nova Vlada svoje aktivnosti u narednom vremenu planira da usmjeri u pravcu daljeg ekonomskog i privrednog razvoja Republike Srpske.

Na sastanku je konstatovano da, kroz zajedničku saradnju Vlade i Privredne komore u narednom periodu, akcenat treba staviti na dalji tehnološki razvoj preduzeća, digitalnu transformaciju, te smanjenje sive zone u poslovanju.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković i delegacija Privredne komore istakli su da će i u vremenu koje dolazi nastaviti dosadašnju dobru saradnju, te, na partnerskim osnovama, zajedno kreireti mjere za dalje jačanje privrede Republike Srpske i poboljšanje njene konkurentnosti.