Dodijeljeni detašmani privrednim društvima iz Republike Srpske za detašmansku 2016/2017. godinu

Privredna komora Republike Srpske danas je organizovala tradicionalnu svečanu dodjelu Odluka o raspodjeli detašmana privrednim društvima iz Republike Srpske za rad u Saveznoj Republici Njemačkoj, za detašmansku 2016/2017. godinu.

Detašmane su dobili:

25 Monting Montaža Bijeljina
26 Brković Doboj
27 Tehnoinženjering Brčko

Podsjećamo, Javni konkurs za dodjelu detašmana za izvođenje radova u Saveznoj Republici Njemačkoj u detašmanskoj 2016/2017. godini, objavljen je 09.08.2016. godine.

Ukupan kontigent detašmana za BiH je 2.000 dozvola mjesečno, od čega Republici Srpskoj pripada 666 detašmana (odnosno 1/3).

Kontigent Republike Srpske od 666 detašmana čine:

• Redovni kontigent od 529 dozvola mjesečno ( 208 iz oblasti građevinarstva, 124 iz oblasti izolaterstva i 197 iz oblasti montažerstva).
  • Posebni kontigent od 137 dozvola mjesečno ( 54 iz oblasti građevinarstva, 32 iz oblasti izolaterstva i 51 iz oblasti montažerstva).

Komisija za detašmane PK RS izvršila je javni pregled prijava na Konkurs gdje su bili prisutni i zainteresovani predstavnici privrednih društava koja su se prijavila na konkurs, kontrolu i kompletnost dostavljene dokumentacije i konstatovala sljedeće:

• Na raspisani Javni konkrs za dodjelu detašmana za rad u SR Njemačkoj za 2016/17. godinu prijavilo se 28 privredna društva, svi iz Republike Srpske, osim jednog preduzeća koje je iz Distrikta Brčko. Od 28 prijavljenih privredna društva, 23 su korisnici detašmana, a 5 su nova privredna društva koja se prvi put prijavljuju za dodjelu detašmana.
  • Za Redovni dio kontigenta (529 detašmana) prijavilo se 27 privrednih društava, od čega 22 korisnika detašmana i 5 novoprijavljenih.
  • Za Posebni dio kontigenta (137 detašmana) prijavilo se 8 privrednih društava, 8 korisnika ovog kontigenta detašmana, od kojih se sedam privrednih društava prijavilo i za Redovni dio kontigenta, a jedno privredno društvo samo za Posebni dio kontigenta.
  • Zahtjevi privrednh društava su sledeći: za Redovni kontigent 1037 detašmana, za Posebni kontigent 206 detašmana, što ukupno iznosi 1.243 detašmana ili 186,63% od raspoloživog kontigenta za Republiku Srpsku (666 detašmana).

Komisija za detašmane PK RS donijela je Odluku o raspodjeli Redovnog kontigenta detašmana (529 dozvola ) na 26 privrednih društava, od čega su 22 korisnici  detašmana iz ranijeg perioda, a  4 su novoprijavljena prvredna društva.

Jedno privredno društvo isključeno je iz procesa raspodjele detašmana zbog neispunjavanja uslova predviđenih konkursom.

Komisija je usvojila i raspodjelu Posebnog djela kontigenta detašmana koji pripada Republici Srpskoj (137 dozvola), i to dodjela je izvršena na 8 privrednih društava korisnika ovog kontigenta iz prethodnih godine od kojih su 7 konkurisali i za Redovni dio kontigenta.

Donesena Odluka o raspodjeli Redovnog i Posebnog kontigenta detašmana dostavljena je svim učesnicima Javnog konkursa sa poukom o pravu na prigovor i rokom za izjavu istog.

Sa zadovoljstvom možemo konstatovati da nije pristigla ni jedna žalba, na raspodjelu  kontigenta detašmana.