Đurić o Zakon o radu: Obezbijediti sigurnost privređivanja, zaštitu radnika i poslodavaca

By 24. децембра 2015. Novosti iz Komore No Comments

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Borko Đurić izjavio je danas da je za poslovnu zajednicu važno da zakon o radu bude takav da omogući veću sigurnost privređivanja i zaštitu interesa radnika i poslodavaca, a da je manje važno da li će biti donesen u redovnoj proceduri ili po hitnom postupku.
„Iako izgleda da je nemoguće to što što tražimo zaštitu interesa i radnika i poslodavaca, ali to jeste moguće na način da se zakonskim odredbama poveća stepen odgovornosti svakog za ono za šta je zadužen“, rekao je Đurić novinarima u Banjaluci.
On je dodao će se na taj način dobiti kvalitetan zakon, veća mogućnost i sigurnost za one koji nisu imali priliku da se zaposle, jer će se otvoriti zainteresovanost za veći obim zapošljavanja.
Đurić je podsjetio da je taj zakon već pet godina u programima rada Narodne skupštine i u ekonomskim politikama donesenim u tom periodu.

Izvor: SRNA