Dvodnevna studijska posjeta u okviru projekta „Digitalizacija opštinskog upravljanja poljoprivrednim zemljištem“

By 28. септембра 2021. DeveloPPP, Novosti No Comments

Razmjena iskustava i dobrih praksi u upravljanju poljoprivrednim zemljištem, digitalizaciji i AgroLife aplikaciji, upoznavanje sa praksama u digitalnom načinu upravljanja zemljištem u Srbiji, kao i identifikovanje prostora za dalje unaprijeđenje, samo su neke od tema o kojima se govorilo tokom studijske posjete u Srbiji,  koju je organizovao NALED u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske i Privrednom komorom  Crne Gore  za predstavnike ministarstava poljoprivrede Crne Gore i Republike Srpske.  Učešće su uzele i pilot opštine iz BiH – Trebinje, Brod, Srbac i Prijedor, kao i predstavnici kompanije Telegroup.

U okviru studijske posjete organizovani su sastanci sa Upravom za poljoprivredno zemljište i predstavnicima grada Sombora sa ciljem razmjene iskustava i dobrih praksi u  digitalnom upravljanju poljoprivrednim zemljištem.