EKO – FRIGO d.o.o. Banja Luka – u stečaju: Zaključak o III javnoj prodaji

Pave Radana br. 51

Broj: 57 0 St 129988 19 St

Datum: 26.06.2020. godine

Na osnovu člana 155., 160. i 166. Zakona o stečaju (“Službeni glasnik RS” br. 16/16), Odluke Skupštine povjerilaca EKO – FRIGO doo Banja Luka – u stečaju od 11.02.2020. godine, a u skladu sa članovima 24. do 39. Pravilnika o utvrđivanju standarda za upravljanje stečajnom masom ( “Službeni glasnik RS” br. 54/17)   stečajni upravnik  objavljuje:

ZAKLJUČAK O  III JAVNOJ PRODAJI

(USMENIM JAVNIM NADMETANJEM – LICITACIJA)

Stečajni dužnik EKO – FRIGO doo Banja Luka – u stečaju, prodaje putem usmenog javnog nadmetanja (licitacija) sljedeću pokretnu imovinu:

1. OSNOVNA SREDSTVA – oprema
  Naziv br. kom procjenjena vrijednost vrijednost ukupno Depozit Napomena
1 MAŠINA – VISOKOPRITISNI STROJ ZA PJENU U SPREJU 1 45.000,00 45.000,00 4.500,00 novo, nekorišteno
2 RAČUNAR, TELEFON, SKENER, KLIMA, TV 5   150,00 15,00

1. ZALIHE ROBE (novo, nekorišteno) – dijelovi za ventilacione i rashladne uređaje i ostala elektronska i instalaciona oprema i uređaji (agregati, alati, bakarne cijevi, redukcije, T komadi i koljena, boce za freon, carel, carel 100, crijeva, detektori, dihtunzi, dizne, el.ploče i table, elise, el. motori, eliweli, filteri, grijači, holenderi, isparivači, klip-klipnjače, kompresori, kliješta, kondenzatori, kućišta, konektori, ventili, ležaji, manometri, mreže, nosači, prekidači, presostati, priključci, pumpe, razvodne kutije i ormari, redukcije, rešetke, resiveri, regulatori, separatori, sklopnici, sonde, tajmeri, termometri, termostati, ventilatori, vidno staklo, releji, dozator-cilindar, electrode, mašina za prepoznavanje freona i sl…) ukupne procjenjene vrijednosti 198.073,80 KM.

Iskazane procjenjene vrijednosti su bez obračunatog PDV-a.

NAČIN I USLOVI PRODAJE

Osnovna sredstva – oprema prodaje se u dva lota (prikazano u tabeli)

Zalihe robe prodaju se raspoređeno u 64 lota. Spisak zaliha robe, sa naznakama lotova i njihove pojedinačne procjenjene vrijednosti te iznosima depozita za svaki od lotova sastavni su dio prodajne dokumentacije.

Imovina se prodaje u faktičkom, pravnom i viđenom stanju u kakvom se nalazi u momentu prodaje i neće se primati nikakve naknadne reklamacije u pogledu prodate imovine.

Uvid u stanje i karakteristike imovine te preuzimanje prodajne dokumentacije   zainteresovana lica mogu izvršiti svakog radnog dana u vremenskom periodu 08 – 16 časova. Prethodno je potrebno najaviti se pozivom na tel.br. 065/662-170

Depozit za učešće na javnoj prodaji iznosi 10% od procjenjene vrijednosti. Nominalni iznosi depozita za OSNOVNA SREDSTVA navedeni su u tabeli dok su za ZALIHE ROBE nominalni iznosi depozita za svaki od lotova navedeni u prodajnoj dokumentaciji.

Pravo učešća na javnoj prodaji imaju sva pravna i fizička lica zastupljena putem zakonskog zastupnika ili punomoćnika i  koja uplate depozit sa naznakom lota i  navedenim iznosom  i to najkasnije 2 dana prije održavanja licitacije na žiro račun EKO – FRIGO doo Banja Luka – u stečaju br. 5672411100125072 otvoren kod Sberbank ad Banja Luka. Lica sa neurednom dokumentacijom za utvrđivanje identiteta ili bez navedene dokumentacije neće moći učestvovati na licitaciji.

Na ovoj javnoj prodaji imovina se ne može prodati ispod 40% od procjenjene vrijednosti.

Prije početka licitacije učesnici su dužni potpisati izjavu o gubitku prava na povrat depozita.

Licitacija će se održati i kada prisustvuje samo jedan ponuđač.

Stečajni upravnik imenuje Komisiju za sprovođenje postupka prodaje i donosi pravila licitacije koja će se predočiti učesnicima na početku licitacije.

Rok za uplatu kupoprodajne cijene iznosi 10 dana od dana održavanja licitacije. Uplatu izvršiti na račun EKO – FRIGO doo Banja Luka – u stečaju br. 5672411100125072 otvoren kod Sberbank ad Banja Luka.

Sve troškove poreza, PDV, taksa, naknada, prepisa i eventualno ostalih troškova u vezi sa imovinom koja je predmet prodaje snosi kupac.

Licitacija će se održati dana 16.07.2020. godine u prostorijama Okružnog privrednog suda u Banjoj Luci, Gundulićeva br.108, Banja Luka sa početkom u 13:00 časova.

Ovaj oglas objaviće se na oglasnoj tabli Okružnog privrednog suda u Banjoj Luci, dnevnom listu “Glas Srpske”  kao i na web stranicama Privredne komore Republike Srpske i Privredne komore RS – područna jedinica Banja Luka.

Stečajni upravnik

Aleksandar Vuksan