Privredna komora Republike Sprske, u saradnji sa Projektom GIZ EU ProLocal i Ministarstvom industrije, energetike i rudarstva Republike Sprske, organizuje radionicu „Zelena ekonomija“ će se održati u srijedu 13.06.2018. godine sa početom u 11 časova u velikoj sali Privredne komore Republike Srpske.

Zelena ekonomija predstavlja iskorištavanje prirodnih resursa ne narušavajući osnove ekosistema. U praksi to znači proizvesti eko proizvod čija tehnologija proizvodnje ne narušava ekosistem. Takođe, zelena ekonomija podrazumjeva korištenje obnovljivih izvora energije iz biomase, vjetroelektana, solarnih panela, recikliranog otpada, a korištenjem ovih resursa obezbjeđuje se ekonomska korist i zaštita životne sredine.

GIZ podržava institucije Republike Srpske u procesu izvještavanja ali i primjeni principa Evropskog akta za MSP (SBA- Small Business Act). SBA je evropski dokument, koji omogućava zemlјama potpisnicima da pomažu MSP i sistematično prate, ocjenjuju i upoređuju napredak u ostvarivanju osnovnih principa definisanih ovim dokumentom. S tim u vezi, ovaj projekat omogućio je edukaciju malih i srednjih preduzeća, zainteresovanih institucija i organizacija u čijoj nadležnosti je podrška MSP u oblasti zelene ekonomije.

Molimo Vas da svoje učešće potvrdite na mail: j.ivosevic@mier.vladars.net i nikolinad@komorars.ba do 06.06.2018. godine. Kontakt osoba u Privrednoj komori RS je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon: 051/222-990.

Poziv

Datum/Vrijeme