FOKUS GRUPA: “Problemi sa kojima se susreću privrednici i samostalni preduzetnici u svom poslovanju“ 16.04.2018. Trebinje

Predstavnici Grada Trebinja su, uz podršku međunarodnih institucija, najavili reformski pristup ovom problemu, te kako bismo što kvalitetnije mapirali ključne prepreke i došli do što kvalitetnijih prijedloga, cijenimo da je Vaše iskustvo i znanje po ovim pitanjima prijeko potrebno.

Napominjemo da je Privredna komora Republike Srpske uključena u realizaciju dijela Projekta LIFE, koji se provodi u saradnji sa „Grupacijom Svjetske banke“ i uz podršku Britanske Ambasade u BiH, a imajući u vidu važnost unapređenja poslovnog okruženja uvođenjem jednostavnijih administrativnih procedura i pružanjem boljih usluga investitorima.

PU okviru Fokus grupe, poseban osvrt biće na:

Privredu

1. Registraciju preduzetnika
  2. Rješenje o privremenom prestanku obavljanja preduzetničke djelatnosti
  3. Registraciju nastavka obavljanja preduzetničke djelatnosti
  4. Promjenu podataka u rješenju o registraciji preduzetnika
  5. Odobrenje za vršenje prevoza za vlastite potrebe
  6. Izdavanje evidencije broja taksi prevoznika

Rad fokus grupe je predviđen u periodu od 10:00 do 11:00 časova, dok je moderator fokus grupe predstavnik grupacije Svjetske banke. Rok za prijavu je najkasnije do 16.04.2018. godine. Kontakt u Privrednoj komori Republike Srpske je Miroslav Minić, telefon: 051 222 991, e-mail: miroslavm@komorars.ba.

POZIV Fokus grupa 1

POZIV Fokus grupa 2