Građani Srpske vaučere za putovanje mogu koristiti do kraja godine

Vaučeri za putovanje u iznosu od 100 KM koje je punoljetnim građanima Republike Srpske odobrilo resorno ministarstvo mogu se koristiti do kraja godine, jedan je od zaključaka današnje sjednice Vlade Srpske.

Podsjećamo, Privredna komora Republike Srpske uputila je prošle sedmice inicijativu predsjedniku Republike Srpske, Željki Cvijanović, predsjedniku Vlade Republike Srpske, Radovanu Viškoviću i ministru trgovine i turizma Srpske, Suzani Gašić, za nastavak projekta „Doživi Srpsku“ i nastavak izdavanja turističkih vaučera na zimsku turističku sezonu, uz analizu mogućnosti za nastavak i tokom cijele 2021.godine.

Takođe, Komora je predložila i izmjenu Uredbe o uslovima i načinu korištenja turističkih vaučera u ugostiteljskim objektima, kako bi se omogućilo korištenje vaučera i maloljetnim licima. Produženje korištenja turističkih vaučera doprinijelo bi opstanku privrednih subjekata na Jahorini, posebno u toku zimske turističke sezone, ali i banjskim centrima, kao i drugim destinacijama u Republici Srpskoj.