Komora pozdravila Uredbu o pomoći privrednim subjektima u oblasti međunarodnog prevoza lica

Privredna komora Republike Srpske i Udruženje saobraćaja i veza PKRS pozdravljaju donošenje Uredbe o postupku dodjele sredstava privrednim subjektima u oblasti međunarodnog prevoza lica u drumskom saobraćaju i pružanju aerodromskih usluga za saniranje finansijskih gubitaka zbog posljedica pandemije virusa korona.

Ova uredba rezultat je višemjesečnih pregovora i napora predstavnika Komore, odnosno Udruženja i Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske, s ciljem obezbjeđenja sredstava preduzećima koja se bave javnim prevozom lica u međunarodnom drumskom saobraćaju, a koja se nalaze na ivici egzistencije. Mnogima od njih blokirani su računi, a pojedini su od pojave virusa korona morali potpuno obustaviti rad.

Privredna komora Srpske smatra da je upravo ovakav vid saradnje i zajedničkog djelovanja sa nadležnim ministarstvom najbolji put za ostvarenje prava i pomoći za ugrožena preduzeća, na čemu će Komora nastaviti da insistira i u narednom periodu.

Uredba je objavljena 5. oktorba u Službenom glasniku Republike Srpske.