Međunarodni skup u Varaždinu: Predstavljeni potencijali Srpske u oblasti kože

IMG-a21b613ac00a145812f299d1aaa20ff5-V„Automatizacija i nove tehnologije“, bila je tema 5. Međunarodnog skupa proizvođača kože i proizvoda od kože, koji je održan u srijedu u Varaždinu.

Na ovom skupu, sekretar Udruženja tekstila, kože i obuće u Privrednoj komori Republike Srpske, Aleksandra Mihajlović Bijelić, prezentovala je stanje i perspektive razvoja ove industrije u Srpskoj.

Takođe, predstavljena su i napredna tehnološka rješenja, te programi za praćenje proizvodnje u svim segmentima, nove tehnologije programiranja i oprema za šivanje.

Na skupu su, pored domaćina, učestvovali i predstavnici privrednih društava iz sektora proizvodnje kože i obuće, obrazovnih institucija, kao i  predstavnici Privredne komore Srbije, Spoljnotrgovinske komore BiH, kao i predavači iz Holandije i Poljske.IMG-6d57042d30a5b06a94680659f0ba2b8a-V

Partneri ovogodišnjeg Međunarodnog skupa su Sveučilište Sjever Varaždin, Hrvatsko društvo kožara i obućara, Šivanol d.o.o. i  Tekstilno-tehnološki fakultet Varaždin.