Privrednoj komori Republike Srpske se obratio ataše za privredu u Ambasadi Rusije u BiH, gospodin Ivan Janišin. Kako Vam je možda već poznato iz medija, ruska kompanija X5 Retail Grup je zainteresovana za uvoz proizvoda iz Republike Srpske, a s ciljem distribucije u svojim trgovinskim lancima u Ruskoj Federaciji.

Naime, zanima ih popis kompanija koje žele izvoziti svoje proizvode na rusko tržište (prehrambene i neprehrambene proizvode), kao što su:

• Voće i povrće – i kompanije koje već izvoze u Rusiju kao i one koje bi htjele izvoziti;
  • Alkoholna i bezalkoholna pića (vino, rakija, pivo, sokovi itd.);
  • Svi ostali prehrambeni proizvodi, osim mesnih i mlječnih proizvoda (s obzirom da su ti proizvodi u procesu dobijanja dozvole za izvoz od strane Rosseljhoznadzora, dakle ti proizvodi se ne mogu još izvoziti);
  • Neprehrambeni proizvodi (pelene, tekstilni proizvodi, deterđenti, maramice, itd. odnosno sve što može biti zanimljivo za ovu maloprodajnu grupu).

U skladu sa gore navedenim, najljubaznije Vas molimo da nam, ukoliko ste zainteresovani za ovaj vid saradnje, u najkraćem roku, a najkasnije do 16.11.2017. godine do 14:00 časova, dostavite popunjenu prijavu.