Obraćanje predsjednika Privredne komore Republike Srpske na sjednici Narodne skupštine Republike Srpske

By 14. децембра 2021. Novosti iz Komore, slide No Comments

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske, Pero Ćorić, obratio se danas u Narodnoj skupštini Republike Srpske poslanicima i predstavnicima Vlade Republike Srpske, na 26. posebnoj sjednici Narodne skupštine RS, na kojoj je razmatran prijedlog Programa ekonomskih reformi RS 2022-2024. godina, prijedlog Budžeta RS za 2022. godinu i set zakona iz oblasti poreza, doprinosa, rada i plata.

Govor predsjednika Ćorića usmjeren je na mjere definisane u prijedlogu Programa ekonomskih reformi RS 2022-2024. godina i podršku aktivnostima koje za cilj imaju rasterećenje privrede i rada, reformu obrazovanja i zadržavanje radne snage, te tehnološka unapređenja i digitalizaciju, što su ujedno prioritetni zahtjevi Privredne komore RS prema Vladi RS.

Više o sadržaju obraćanja predsjednika PKRS pogledajte ovde  Obracanje predsjednika PKRS pred NSRS