Obuke za poljoprivredna gazdinstva u Brodu, Prijedoru i Srpcu

U okviru projekta DeveloPPP „Digitalizacija opštinskog upravljanja zemljištem“, u toku su obuke za poljoprivredna gazdinstva za korišćenje podataka sa meteo stanica kao i za korišćenje AgroLIFE platforme za digitalno upravljanje poljoprivrednim zemljištem. Obuke se održavaju u lokalnim samoupravama Brod, Prijedor i Srbac.

Projekat provode kompanija  Telegroup i  GIZ  (Deutsche Gesellschaft fϋr  Internationale Zusammenarbeit GmbH), u ime njemačkom Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ) uz podršku BFC SEE mreže (NALED, Privredne komore RS i Privredne komore Crne Gore).

Cilj projekta je unapređenje procesa upravljanja poljoprivrednim zemljištem koje se dodjeljuje putem zakupa, kojim upravlja lokalna samouprava odnosno resorno ministarstvo.

AgroLIFE softver, koji je razvio „Telegroup“, omogućava lokalnim samoupravama automatizovano upravljanje, pregled i obradu podataka neophodnih za kvalitetno upravljanje zemljištem, kao i praćenje promjena nastalih na parcelama. Ujedno, ovaj softver omogućava vlasnicima poljoprivrednih dobara da efikasno planiraju, organizuju i upravljaju poljoprivrednom proizvodnjom u cilju povećanja prinosa, ukupnih prihoda i smanjenja operativnih troškova.

Aktuelno