Održan okrugli sto na temu „Inovacije u obrazovanju“ u okviru INOST 2021

Vođeni željom da na jednom mjestu okupimo dokazane stručnjake koji dolaze iz svijeta obrazovanja i drugih institucija od važnosti za razvoj kompetencija mladih, Savez inovatora Republike Srpske i Udruženje inovatora Grada Banja Luka, u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske, je organizovao danas 18.11.2021. godine sa početkom u 11:00 časova Okrugli sto na temu: „Inovacije u obrazovanju“. Okrugli sto se održao u sali KOZARA Privredne komore Republike Srpske a moderator događaja je bio Slobodan Dragičević, sekretar granskog udruženja za ICT u Privrednoj komori Republike Srpske.

Privredna komora Republike Srpske je pokretač niza inicijativa kada su u pitanju obrazovni sistem, dualno obrazovanje, digitalizacija i digitalna transformacija te edukacija i prekvalifikacije odraslih za šta imamo i zakonski definisanu ulogu. Danas živimo u novom dobu digitalizacije i digitalne transformacije koja je prisutna u svim sferama života i rada tako da ovaj proces mora obuhvatiti u potpunosti obrazovne institucije koje su se najvećim dijelom prilagodile ovom načinu rada ali je potrebno uraditi i više da bi se nove generacije djece obrazovale prema novim profilima zanimanja i stručnom praksom. Veliki izazov i dalje ostaje da se obrazovni sistem još bolje digitalizuje i da se naprave modeli koji će online sistem obrazovanja moći valorizovati na potpun i objektivan način kako je to u tradicionalnom sistemu učinjeno.

Ovo je bila jedinstvena prilika da se razmijene iskustva kao i mišljenja učitelja, nastavnika, profesora te predstavnici obrazovnih institucija, Ministarstava i eksperti za razvoj inovativnosti mladih iz zemlje i regiona.  Učesnici su izrazili potrebu da se održavaju stručni sastanci kojim  bi se uticalo na prenošenje znanja i iskustava kod nastavnog kadra a i profila koji su neophodni tržištu rada.