Održan sastanak Mreže za digitanu transformaciju privrede Republike Srpske

By 14. септембра 2021. Novosti iz Komore, slide No Comments

Pregled realizovanih aktivnosti u okviru Projekta “Inovacije i digitalizacija u malim i srednjim preduzećima u BiH” i u okviru Projekta „Centar za digitalizaciju, podizanje konkurentnosti i inovacije u MSP – DigIT SME“, bile su teme današnjeg sastanka članova Mreže za digitanu transformaciju privrede Republike Srpske.

Na sastanku, koji je održan u prostorijama Komore u Banjoj luci, najavljene su i naredne aktivnosti na polju digitalizacije u MSP.

Na osnovu iskustva koja Privredna komora RS ima u procesu digitalne transformacije MSP, na sastanku su razmatrane naredne aktivnosti na polju digitalizacije, koje bi Komora realizovala u saradnji sa resornim ministarstvima.

Sastanku su prisustvovali predstavnici Ministarstva za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo RS, Ministarstva privrede i preduzetništva RS, Njemačke organizacije za međunarodnu saradnju u Banjoj Luci.