Održana edukacija na temu „Ekonomska diplomatija“ Modul 3

By 28. марта 2019. Nekategorizovano No Comments

U Privrednoj komori Republike Srpske, u saradnji sa Agencijom za državnu službu BiH, Spoljnotrgovinskom komorom BiH, Predstavništvom Konrad Adenauer u BiH i nadležnim ministarstvima, održana je dvodnevna edukacija na temu „Ekonomska diplomatija“ Modul 3.

Cilj obuke bio je pružiti konkretne informacije i neophodna znanja predstavnicima domaćih kompanija i državnim službenicima, kako bi što kvalitetnije obavljali svoj posao, a samim tim dali doprinos unapređenja međunarodne ekonomske saradnje.

Na obuci je bilo riječ o međunarodnom marketingu kao osnovi međunarodnog poslovanja, međunarodnom poslovnom pravu, međunarodnom pregovaranju i trgovinskim ugovorima, arbitražnom rješavanju sporova, lobiranju, imidžu i promociji države u međunarodnim odnosima, ekonomskoj diplomatiji u praksi, saradnji privatnog i javnog sektora u privlačenju investicija.

Edukacija je ocijenjena kao vrlo uspješna od strane 30 prisutnih polaznika.