Održana Javna rasprava o Nacrtu zakona o fiskalizaciji RS

U prostorijama Privredne komore Republike Srpske, a u saradnji sa Vladom Republike Srpske i Ministarstvom finansija Republike Srpske održana je javna rasprava o Nacrtu zakona o fiskalizaciji Republike Srpske.

Narodna skupština Republike Srpske razmatrala je Nacrt ovog zakona na 18. Redovnoj sjednici i usvojila Zaključak da se Nacrt zakona o fiskalizaciji uputi na javnu raspravu, jer se navedenim Nacrtom zakona uređuju pitanja koja su od posebnog značaja za građane i o kojima je neophodno da se najšire konsultuju zainteresovani organi i organizacije, privredna društva, naučne i stručne institucije.

Organizatori današnje javne rasprave su:

• Žarko Kukić (Ministarstvo finansija RS),
  • Slobodanka Popović (Ministarstvo finansija RS),
  • Nada Carić (Ministarstvo finansija RS),
  • Dragana Kokot ( Privredna komore RS).

Javnoj raspravi prisustvovalo 24 učesnika uživo i 48 učesnika koji su pratili raspravu putem „ZOOM“ aplikacije, iz raznih privrednih društava sa teritorije Republike Srpske.