Održana konstitutivna i izborna sjednica Skupštine Udruženja tekstila, kože i obuće

Konstitutivna i izborna sjednica Skupštine Udruženja tekstila, kože i obuće održana je danas u privrednom društvu Dermal R,  Kotor Varoš.  Boris Tolimir, Exclusive Lingerie je izabran za predsjednika Skupštine Udruženja tekstila, kože i obuće. Funkciju potpredsjednika Skupštine obavljaće Radovan Pazurević, Sanino Derventa.

Izabran je Izvršni odbor od 15 članova, za predsjednika izvršnog odbora izabran je Marinko Umićević, Bema Banja Luka, a potpredsjednik Višnja Popović, Miltex Banja Luka.

Na sjednici je razmatran i usvojen prijedlog Pravilnika o organizaciji i radu Udruženja, kao i Poslovnik o radu Skupštine Udruženja. Među tačkama dnevnog reda bili su Program ekonomskih reformi Republike Srpske za period 2022 – 2024., aktuelni programi podrške malim i srednjim preduzećima, kao i stanje u sektoru te aktivnosti Udruženja