Održana online edukacija „Korištenje Web alata za online komunikaciju – Zoom, Cisco Webex i MS Teams, dobre prakse podešavanja sistema“

Privredna komora Republike Srpske održala je dvodnevnu online edukaciju na temu „Korištenje Web alata za online komunikaciju – Zoom, Cisco Webex i MS Teams“, u četvrtak i petak, 29-30.10.2020. godine.

Edukaciju je pratilo više od 80 učesnika, a realizovana je u okviru projekta  „ShareIT Platform – Platforma za razmjenu relevantnog IT iskustva, informacija, znanja i obuka, tj. ponude i potražnje proizvoda i usluga“, koji implementira Privredna komora RS, u okviru programske podrške Centralno-evropske inicijative (CEI). Takođe, edukacija je podržana i od strane Evropske mreže preduzetništva (EEN).

Cilj edukacije bio je: upoznavanje učesnika sa mogućnostima online komunikacije i razmjene dokumentacije; predstavljanje dostupnih platformi za online komunikaciju i njihova praktična primjena u poslovnim  procesima; dobre prakse podešavanja i prilagođavanje sistema za online komunikaciju; upoznavanje sa poznatom Microsoft platformom za komunikaciju i kolaraboraciju – MS Teams, ali i predstavljanje seta aplikacija koje su dostupne kroz Office 365 sistem pretplate; demostracija dobrih praksi pri radu sa aplikacijama i olakšica u poslovanja koje nudi korišenje ovih alata; poređenje sa već poznatim aplikacijama i softverima na koje su korisnici navikli i koje koriste godinama.

Predavači na edukaciji bili su Gregor Tadić i Milan Zec iz LANACO Edukacionog Centra – IT edukacionog centra sa najširim portfoliom usluga u BiH i najvećim brojem sertifikovanih trenera iz različitih oblasti.

Lanaco edukacija