Održana online edukacija „Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP“

Privredna komora Republike Srpske održala je jednodnevnu online edukaciju na temu „Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP“, u četvrtak, 05.11.2020. godine putem Zoom aplikacije.

Edukaciju je pratilo 50 učesnika, a realizovana je u okviru projekta  „ShareIT Platform – Platforma za razmjenu relevantnog IT iskustva, informacija, znanja i obuka, tj. ponude i potražnje proizvoda i usluga“, koji implementira Privredna komora RS, u okviru programske podrške Centralno-evropske inicijative (CEI). Takođe, edukacija je podržana i od strane Evropske mreže preduzetništva (EEN).

Cilj edukacije je bio upoznati učesnike sa dostupnim digitalnim rješenjima za online poslovanje u MSP, odnosno sa primjenom ICT alata za unapređenje poslovanja. To podrazumijeva primjenu različitih informacionih sistema za upravljanje dokumentacijom, informacijama, poslovnim procesima i sistema za razvoj novih proizvoda.

Predavači na edukaciji bili su Mihajlo Maksimović, Drago Savić i Predrag Pajić iz privrednog društva Maxcode d.o.o. Bijeljina – članovi sektora za razvoj i inovacije i Dragan Galić iz privrednog društva Satwork d.o.o. Banja Luka – Šef odjeljenja prodaje.

Slika s predavanja