Održana prva Konstitutivna sjednica Skupštine Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije Privrednke komore Republike Srpske

By 15. октобра 2021. Novosti iz Komore, Poljoprivreda, slide No Comments

Direktor privrednog društva „Ribnjak Janj“ d.o.o. Tropik ribarstvo, Banja Luka, Zoran Tepić, izabran je, na Konstitutivnoj sjednici za predsjednika Skupštine Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije Privredne komore Republike Srpske, dok će funkciju zamjenika predsjednika obavljati Goran Vukoje, predstavnik privrednog društva „Mljekara Pađeni“ d.o.o. Bileća.

Na sjednici, koja je održana u Banjoj Luci u prostorijama Privredne komore Republike Srpske, pored konstituisanja novog saziva privrednih društava, članica Skupštine udruženja iz svih pet regija Područnih privrednih komora, usvnojena su i osnovana normativno pravna akta Udruženja, Pravilnik o organizaciji i radu udruženja, kao i poslovnik o radu skupštine. Razmatrano je aktuelno stanje u  sektoru poljoprivrede i prehrambene industrije, program ekonomskih reformi 2022-2024 i druge aktivnosti Komore.

Takođe, Skupština je usvojila i konstituisala novi saziv Izvršnog odbora Udruženja. Direktor privrednog društva „Sava semberija“ d.o.o Bijeljina, Stevo Filipović izabran je za predsjednika, dok će funkciju zamjenika predsjednika obavljati Srđan Muharemović, predstavnik privrednog društva „Klas“ d.o.o. Pale.

Sastanku su prisustvoali i predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, pomoćnici ministra, Zoran Maletić i Goran Bursać.

Sajt 1  Sajt 220211015_121520