Održana radionica o unapređenju praktične nastave kod poslovnih subjekata

24.06.2022.

Privredna komora Republike Srpske u okviru projekta TVET Stručno obrazovanje u BiH, kojeg provodi GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) GmbH, danas je, organizacijom  praktične radionice o unapređenju praktične nastave kod poslovnih subjekata, u prostorijama Komore u Banjoj Luci, nastavila sa serijom radionica na temu unapređenja saradnje između dva mjesta učenja, odnosno kompanija i srednjih stručnih škola.

Cilj ove praktične radionice bio je pružinje podrške mentorima i koordinatorima praktične nastave iz srednjih stručnih i tehničkih škola, koristeći realne primjere iz prakse iskusnih kompanija kod kojih se realizuje praktična nastava. Na ovoj radionici, učesnici su prošli kroz strategije kako pronaći i pridobiti prikladne učenike za praktičnu obuku u kompaniji, te izraditi letke i kontrolne liste na teme „Bezbjednost, zdravlje i zaštita životne sredine na radnom mjestu“ i „Suočavanje s konfliktima tokom stručnog obrazovanja“,  sa aspekta realizacije praktične nastave u kompaniji, te ih primjenjivati u okviru praktičnih vježbi.