ODRŽANA SJEDNICA GRUPACIJE UDRUŽENJA „Uzgoj, ulov i promet ribe”

Sjednica plenuma Grupacije Udruženja poljoprivrede, vodoprivrede, ribarstva, prehrambene i duvanske industrije Privredne komore Republike Srpske “Uzgoj, ulov i promet ribe” (ribnjaci i veleprodaja ribe), održana je u privrednom društvu “Butreks ribarstvo” d.o.o. Trebinje. Na sjednici su pored predstavnika Privredne komore Republike Srpske, prisustvovali ovlašteni predstavnici privrednih društava iz ove oblasti proizvodnje koji su predstavnici grupacije. Izvršen je izbor predsjedavajućeg plenuma grupacije (Ribnjak Janj d.o.o. Banja Luka – Tropic ribarstvo, Zoran Tepić), kao i zamjenika predsjedavajućeg plenuma grupacije (Ribarstvo d.o.o. Brod, Predrag Jugović). Razmatrano je o aktuelnom stanju proizvodnje ribe, uticaju Covid-a 19 na poslovanje, spoljnotrgovinskoj razmjeni, podsticajima resornog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske. Proizvođači su iznijeli niz problema sa kojima se susreću u proizvodnji i poslovanju, sa ciljem da se isti precizno definišu da bi se krenulo u njihovo rješavanje. Takođe, proizvođači su istakli da se proizvodnja ribe u Republici Srpskoj podrži još značajnije kroz podsticaje i kapitalne investicije da bi se održala proizvodnja, a samim tim bi došlo i do povećanja iste. Otvaranje novih tržišta za izvoz ribe takođe je bila jedna od tema na sjednici, a proizvođači su se zajednički složili da će sva energija, znanje i stručnost biti uloženi da se na teritoriji Republike Srpske zasnuje uzgoj šarana i pastrmke i da se građanima ponudi zdrav, svjež i kvalitetan domaći proizvod.