PKRS i PK Vojvodine i u budućnosti zajedno u brojnim projektima

Dosadašanji saradnja Prirvedne komore Republike Srpske i Privredne komore Vojvodine bila je na visokom nivou, a tako će biti i u narednom periodu.

Ovo je zajednička ocjena rukovodstva PKRS i delegacije PK Vojvodine, koju je predvodio predsjednik Boško Vučurević, na dašanjem sastanku održanom u Banjoj Luci.

Na sastanku je bilo riječi i o zajedničkim aktivnostima, organizaciji poslovnih susreta, kao i mogućnostima dodatnog povezivanja kroz korišćenje transportnih puteva vojvođanskih, odnosno srpskih privrednika.

Napomenuto je da je Srbija prvi spoljnotrgovinski partner Republike Srpske, ali i da upravo na tom polju postoji mnogo prostora za unapređenje saradnje, pogotovo kada je riječ o izvozu proizvoda iz Srpske u Srbiju, odnosno Vojvodinu.

Delegacija PK Vojvodine bila je prva komorska posjeta novim prostorijama Komore Srpske, a ovom prilikom uručeni su i prigodni pokloni.