Počela dvodnevna radionica „Saradnja između dva mjesta učenja – srednjih stručnih i tehničkih škola i poslovnih subjekata“

01.06.2022.

Privredna Komora Republike Srpske, uz podršku GIZ  BiH, u okviru projekta Stručno obrazovanje u BiH, organizuje dvodnevnu radionicu koja je počela danas u prostorijama Komore u Banjoj Luci.

Radionica je namijenjena mentorima (koji su prošli obuku u organizaciji Privredne komore RS)  i koordinarima praktične nastave sa fokusom na sektor metalne industrije.

Tema radionice je saradnja između dva mjesta učenja – srednjih stručnih i tehničkih škola i poslovnih subjekata, te unapređenje praktične nastave kod poslovnih subjekata.

Dualno organizovano stručno obrazovanje mladih ljudi koje je usmjereno na tržište rada predstavlja važan zadatak za poslovne subjekte, škole i mlade osobe, te njihove roditelje.

Partnerska saradnja dva mjesta učenja, srednje stručne ili tehničke škole i poslovnog subjekta, ima poseban značaj u ovom kontekstu. Uska saradnja mjesta učenja daje značajan doprinos obezbjeđivanju modernog dualno organizovanog stručnog obrazovanja koje je usmjereno na budućnost.

Radi pružanja podrške mentorima iz poslovnih subjekata i školskim koordinatorima u ovom značajnom zadatku, Komora je i organizovala ovu posebnu praktičnu radionicu.