Počela trodnevna obuka mentora iz privrednih društava za provođenje praktične nastave

Trodnevna obuka 15 mentora iz 13 privrednih društava, koji su zaduženi za provođenje praktične nastave, počela je danas u prostorijama Komore u Banjoj Luci.

Cilj obuke mentora je sticanje pedagoških sposobnosti i vještina planiranja rada sa učenicima na praktičnoj nastavi. Obuka se izvodi po Programu obuke mentora za praktičnu nastavu, koji je razvio Republički pedagoški zavod. U skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju (Sl. glasnik RS 92/20) Privredna komora Republike Srpske je zadužena da provodi obuke mentora.

Obuku provodi Privredna komora Republike Srpske u saradnji sa Područnom privrednom komorom Banja Luka u okviru projekta „Jačanje koordinacijske uloge Privredne komore Republike Srpske u procesu unapređenja srednjeg obrazovanja u skladu sa potrebama tržišta rada“ koji Komora Srpske provodi uz podršku Fondacije Helvetas Moja Budućnost.

Treneri na obuci, koja je besplatna, su Vesna Jevtić i Dijana Šobot.